Malmö FF
Ungdom
U17
2018-03-21 11:23

GRUPPINDELNINGEN och SPELSCHEMA för turneringen i Maranello finns: Tid, motståndare och spelort.



ALLIEVI

 

GIRONE A

GIRONE B

GIRONE C

GIRONE D

LOKOMOTIV ZAGABRIA

VILLAREAL CF

MALMO FF

US SASSUOLO

FC LUGANO

PARMA CALCIO

SPAL 2013

RED BULL SALISBURGO

PIACENZA CALCIO 1919

CARPI FC

MFK RUZOMBEROK

IMOLESE CALCIO 1919

VIRTUS CASTELFRANCO

FC MENDRISIO

AUSONIA 1931

FC CHIASSO

CALENDARIO

1° TURNO VENERDI 30 MARZO

Gir  A

16:30

PIACENZA CALCIO –LOKOMOTIV ZAGAB

VALLI

REGGIO EMILIA

RE

Gir  A

17:00

VIRTUS CASTELFRANCO-FC LUGANO

FERRARINI

CASTELFRANCO

MO

Gir  B

20:30

VILLAREAL CF – CARPI FC

FERRARI

FIORANO

MO

Gir  B

16:00

PARMA CALCIO – FC MENDRISIO

VENTURELLI

CASTELVETRO

MO

Gir  C

16:00

MALMO FF – MFK RUZOMBEROK

SAN FRANCESCO

FORMIGINE

MO

Gir  C

16:00

SPAL – AUSONIA 1931

ANTISTADIO

NONANTOLA

MO

Gir  D

17:30

US SASSUOLO – IMOLESE CALCIO

M. POLI

CHIOZZA

RE

Gir  D

16:00

FC CHIASSO – RED BULL SALISBURGO

T. NUVOLARI

SAVIGNANO

MO

 

 

2° TURNO SABATO 31 MARZO

Gir  A

15:30

FC LUGANO – PIACENZA CALCIO 1919

MANFREDINI

SALICETA

MO

Gir  A

15:30

LOKOMOTIV ZAG. - V. CASTELFRANCO

FERRARINI

CASTELFRANCO

MO

Gir  B

15:30

VILLAREAL CF - PARMA CALCIO

G. ZANTI

SAN MICHELE

MO

Gir  B

17:00

CARPI FC – FC MENDRISIO

T. NUVOLARI

SAVIGNANO

MO

Gir  C

16:30

AUSONIA 1931 – MALMO FF

VALLI

REGGIO EMILIA

RE

Gir  C

17:00

SPAL – MFK RUZOMBEROK

M. POLI

REGGIO EMILIA

RE

Gir  D

21:00

US SASSUOLO-RED BULL SALISBURGO

RICCI

SASSUOLO

MO

Gir  D

17:00

IMOLESE CALCIO – FC CHIASSO

ANTISTADIO

NONANTOLA

MO

 

 

3° TURNO DOMENICA 1 APRILE - MATTINO

Gir  A

11:00

CASTELFRANCO-PIACENZA

FERRARINI

CASTELFRANCO

MO

Gir  A

11:00

LOKOMOTIV ZAG.- LUGANO

VALLI

REGGIO EMILIA

RE

Gir  B

11:00

FC MENDRISIO – VILLAREAL CF

VENTURELLI

CASTELVETRO

MO

Gir  B

11:00

PARMA CALCIO-CARPI FC

M. POLI

CHIOZZA

RE

Gir  C

11:00

MALMO FF - SPAL

ANTISTADIO

NONANTOLA

MO

Gir  C

11:00

MFK RUZOMBEROK –AUSONIA 1931

TACCONI

SG PERSICETO

BO

Gir  D

11:00

FC CHIASSO – US SASSUOLO

GOTTARDI

CASALGRANDE

RE

Gir  D

11:00

RED BULL SALISBURGO-IMOLESE CALCIO

COMUNALE

SAN PROSPERO

MO

 

 

 

SEMIFINALI DOMENICA 1 APRILE - POMERIGGIO

Gara  1

17:30

1° GIR A – 1° GIR B

G.ZANTI

SAN MICHELE

MO

Gara  2

17:30

1° GIR C – 1° GIR D

FERRARI

FIORANO

MO

 

FINALE LUNEDI 2 APRILE - POMERIGGIO

 

16:15

VINCENTE GARA 1-VINCENTE GARA 2

Campo DINO FERRARI

MARANELLO

MO


Nyhetsarkiv
2018-03-21 11:23
DELTASPORT HOUTEN2017-05-29 10:07